Založ si blog

5 možností pre Real Madrid, ako nahradiť Cristiana Ronalda

To, čo by sa prednedávnom zdalo ako nereálna špekulácia, sa dnes stalo realitou. Cristiano Ronaldo po 9 rokoch opustil Real Madrid, ktorý vymenil za turínsky Juventus.  Na 99 % je tak jasné, že Biely balet bude počas tohto prestupového obdobia hľadať náhradu.  A to nie hocijakú. Na pozíciu 5-násobného držiteľa zlatej lopty zrejme bude musieť prísť jedna z hviezd súčasného futbalu. V tomto článku sa pozrieme na 5  mien, ktoré najviac prichádzajú do úvahy ako potenciálna náhrada za hviezdneho Portugalca.

 

  1. Antoine Griezmann

Počas 4 rokov v Atleticu Madrid sa 27-ročný Francúz vypracoval do pozície jedného z najžiadanejších mien na futbalovom trhu. Ofenzívny univerzál, ktorý je navyše dostatočne gólový,  bol svojho času blízko k prestupu do Manchesteru United, o ktorom sa dokonca hovorilo ako o hotovej veci. Po skončení minulej klubovej sezóny však „Griezie“ vyhlásil, že naďalej bude pokračovať v drese „Los Colchoneros“.  Vtedy síce ešte nikto netušil o Ronaldovom prestupe, no presun elitného hráča do tímu veľkého mestského rivala sa javí ako príliš komplikovaný, keďže by si ním rozhneval prakticky celý Madrid.

Pravdepodobnosť prestupu do Realu: 10%

 

4.Neymar

Po minuloročnom rekordnom prestupe do Paríža sa v druhej časti sezóny začali ozývať hlasy o Neymarovej nespokojnosti . Otázne je, čo je na nich skutočne pravdy.  Real síce patrí medzi najbohatšie kluby na svete, ťažko však povedať, ako by sa k tejto možnosti postavili katarskí vlastníci PSG.. Herne by sa brazílsky technik na pozíciu CR7 hodil, pochybovať netreba ani o jeho kvalitách. Najväčším problémom je však Neymarova minulosť v barcelonskom drese- s prijatím od hráčov by problémy zrejme neboli, pri fanúšikoch by to však bolo kritickejšie. Samotný hráč by sa týmto prestupom navyše stal nepriateľom číslo 1 pre všetkých Kataláncov.

Pravdepodobnosť prestup do Realu: 40%

 

3.Harry Kane

O najlepšieho strelca prebiehajúcich MS mal Real údajne eminentný záujem už počas zimy, kde ho bol podľa medializovaných informácii ochotný vymeniť (až) za trio Benzema, Bale,Modrič!  Na rozdiel od Griezmana a Neymara by „Hurricane“ nemal problém s fanúšikmi, nebol by však priamou náhradou za Ronalda, keďže nehrá na krídle, ale hrote útoku. Súčasný „hroťák Realu“ Karim Benzema je však za svoje výkony v poslednom období často kritizovaný a keďže Madridčania   majú na obsadenie krídel solídne možnosti aj zo súčasného kádra, prichádzala by do úvahy aj základná 11-tka s Kaneom  na pozícii 9tky.  V hre sú však stále aj pravdepodobnejšie možnosti.

Pravdepodobnosť prestupu do  Realu:  50%

 

  1. Kylian Mbappé

Stále len 19-ročný mladík je už v tomto  veku superhviezdou, čo momentálne potvrdzuje aj fantastickými výkonmi na MS. Mbappému nechýbajú besková rýchlosť, brilantná technika, ani silný súboj 1 na 1. Kylian by navyše  po prípadnom prestupe nemusel čeliť výčitkám ako niektoré predtým spomínané mená. Podobne ako pri Neymarovi sa však ako kritický bod ukazuje možný postoj PSG, aj Mbappé totiž odohral v jeho drese len jednu sezónu. Parížania po nej stále čakajú na vytúžený úspech v LM, a tak by posilňovali jej suveréna len veľmi neradi.  Alternatíva Mbappého ale ostáva ako jedna z najreálnejších.

Pravdepodobnosť prestupu do Realu: 75%

 

  1. Eden Hazard

Podľa môjho názoru sa ako najreálnejšia náhrada za Ronalda javí kapitán belgickej reprezentácie.  Hazard je v ideálnom futbalovom veku ( 27 rokov) a podľa výkonov na prebiehajúcich MS aj v životnej forme. V Madride mali o odchovanca Lille záujem už v minulosti, no nikdy na to nebola taká vhodná príležitosť ako teraz.  Prestup z Chelsea by nemal vyvolať  nenávistné reakcie, keďže medzi týmito klubmi nevládne žiadna špeciálna rivalita. Súčasný Hazardov zamestnávateľ síce istotne nie je chudobný klub, no jeho finančná sila nedosahuje parametre PSG, a ani Realu. Inak povedané, ak sa Real dohodne s hráčom a jeho agentom na platových podmienkach, bude takmer určite schopný ho vykúpiť zo Stamford Bridge.

Pravdepodobnosť prestupu do Realu: 90%

5 pozitív, ktoré naši hokejisti ukázali na MS

17.05.2018

Po článku, v ktorom som sa zameral na dôvody nášho opätovného nepostupu do štvrťfinále, preladíme na príjemnejšiu tému. V Kodani sme totiž ukázali aj veci, s ktorými môžeme byť spokojní viac »

5 dôvodov, prečo naši hokejisti nepostúpili na MS do štvrťfinále

17.05.2018

Slovenskí hokejisti ani po 5-krát v rade nedokázali na MS postúpiť medzi najlepšiu osmičku. V Kodani síce na rozdiel od minulého ročníka nesklamali- hrali na hranici svojich možností, ukázali viac »

Viac takýchto výkonov

13.05.2018

Málokedy sa stane, aby sme po prehre našich hokejistov našli na internete reakcie ako: „Ďakujeme chlapci!“. Včera však boli jednoznačne opodstatnené. Zverenci Craiga Ramseyho totiž odohrali viac »

peniaze, internet, banking, klávesnica, počítač, kalkulačka, odvody, dane

Zaviedli voči nám odvetné clá, sťažujú sa USA vo WTO

16.07.2018 23:37

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa podáva v rámci Svetovej obchodnej organizácie (WTO) námietku proti odvetným opatreniam iných štátov.

Maria butina

Američania zaktli ruskú občianku a obvinili ju ako agentku Moskvy

16.07.2018 22:59

Americké ministerstvo spravodlivosti ženu identifikovalo ako Mariu Butinovú.

Dan Coats

Tajné služby USA trvajú na závere, že Rusko podkopávalo voľby

16.07.2018 22:28

Dan Coats uviedol, že americké rozviedky budú naďalej poskytovať pravdivé a objektívne spravodajské hodnotenia.

andrej babiš

Po Malej Krčál. Ďalší člen Babišovej vlády má na krku plagiátorstvo

16.07.2018 21:59

Minister Petr Krčál v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na Inštitúte medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 48928x
Priemerná čítanosť článkov: 1138x

Autor blogu

Kategórie