Založ si blog

Detva a play-off? Zrejme neskorý, no sympatický a nádejný progres

Hokejisti Detvy majú momentálne najlepšiu formu v Tisportlige. Nováčik ťahá šnúru piatich triumfov, počas ktorej stratil len jediný bod. Aké sú dôvody vzostupu donedávna fackovacieho panáka? Majú pod Poľanou reálnu šancu dohnať veľkú stratu z prvej polovice sezóny a postúpiť do vyraďovačky?

Postup v rovine teórie

Zverenci  (autora výroku o 12-tich hráčoch:) ) Pavla Igríniho strácajú z dna tabuľky na poslednú postupovú pozíciu do play-off 14 bodov, od predposledného Liptovského Mikuláša ich delí 9 bodov.

Keďže v zvyšnom priebehu ligy sa hrá ešte o 27 bodov, matematicky aj teoreticky šanca Detvy stále žije. Z reálneho hľadiska by ale musela na preskočenie Nových Zámkov partia okolo kapitána Jozefa Sládoka vyhrať prakticky všetky zápasy.  A to je pri vyrovnanosti našej najvyššej súťaže veľmi málo pravdepodobné. Veď ani tímom z čela tabuľky sa v tejto sezóne nepodarilo ťahať šnúru 14-tich triumfov po sebe. Dá sa tak povedať, že postup „Medveďov“ do play-off by sa rovnal zázraku.

Vhodné zmeny

Ak by sme sa mali pozrieť na výkonnostný a výsledkový vzostup Detvy, kľúčovým slovom by bola stabilizácia.   Mužstvo tvorené z pár domácich hráčov a väčšiny tzv. „pozberancov“ dokázalo oddeliť zrno od pliev, dať podobe tímu vhodnú tvár a doplniť ho hráčmi, ktorí sa osvedčili ako skutočné posily. 

 Či už je to famózny brankár Matt Hackett alebo známy bitkár Martin Belluš, ktorého 8 bodov v posledných 5 zápasoch ukazuje, že okrem fyzickej hry má v sebe aj hokejové kvality zodpovedajúce  Tisportlige.  Stabilnými oporami mužstva sú aj hráči ako Ščurko, Murček, Videlka, Milý či  Sládok .

Spočiatku sa zlepšenie kvôli nezvládnutým detailom a chýbam premietalo len do tesných prehier a vyrovnanejších priebehov zápasov, no posledné výsledky jasne naznačili, že mužstvo získalo na sebavedomí a naučilo sa vyhrávať.

Potenciál aj záväzok do budúcna

 Bez ohľadu na to, či mu to bude alebo nebude stačiť na spomínaný zázrak, je jedno isté. V malom stredoslovenskom mestečku sa zbavili nálepky tímu, ktorý je v lige len do počtu. V súčasnej forme dokáže Detva zobrať body každému a zamotať tak situáciu na rôznych póloch tabuľky. Pred týždňom sa o tom presvedčila Banská Bystrica. Ani najbližší súperi- Trenčín a Košice, už nebudú brať cestu pod Poľanu ako výlet. Pre atraktivitu a zaujímavosť ligy je to len dobré.

Nováčikovia v rôznych životných oblastiach sa často popália. Je len na nich, či sa z toho poučia a svoje chyby zoberú ako prostriedok na zlepšenie. V Detve to momentálne dokážu a to či z cesty neodbočia, je len na nich.

5 možností pre Real Madrid, ako nahradiť Cristiana Ronalda

10.07.2018

To, čo by sa prednedávnom zdalo ako nereálna špekulácia, sa dnes stalo realitou. Cristiano Ronaldo po 9 rokoch opustil Real Madrid, ktorý vymenil za turínsky Juventus. Na 99 % je tak jasné, že viac »

5 pozitív, ktoré naši hokejisti ukázali na MS

17.05.2018

Po článku, v ktorom som sa zameral na dôvody nášho opätovného nepostupu do štvrťfinále, preladíme na príjemnejšiu tému. V Kodani sme totiž ukázali aj veci, s ktorými môžeme byť spokojní viac »

5 dôvodov, prečo naši hokejisti nepostúpili na MS do štvrťfinále

17.05.2018

Slovenskí hokejisti ani po 5-krát v rade nedokázali na MS postúpiť medzi najlepšiu osmičku. V Kodani síce na rozdiel od minulého ročníka nesklamali- hrali na hranici svojich možností, ukázali viac »

peniaze, internet, banking, klávesnica, počítač, kalkulačka, odvody, dane

Zaviedli voči nám odvetné clá, sťažujú sa USA vo WTO

16.07.2018 23:37

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa podáva v rámci Svetovej obchodnej organizácie (WTO) námietku proti odvetným opatreniam iných štátov.

Maria butina

Američania zaktli ruskú občianku a obvinili ju ako agentku Moskvy

16.07.2018 22:59

Americké ministerstvo spravodlivosti ženu identifikovalo ako Mariu Butinovú.

Dan Coats

Tajné služby USA trvajú na závere, že Rusko podkopávalo voľby

16.07.2018 22:28

Dan Coats uviedol, že americké rozviedky budú naďalej poskytovať pravdivé a objektívne spravodajské hodnotenia.

andrej babiš

Po Malej Krčál. Ďalší člen Babišovej vlády má na krku plagiátorstvo

16.07.2018 21:59

Minister Petr Krčál v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na Inštitúte medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 48904x
Priemerná čítanosť článkov: 1137x

Autor blogu

Kategórie