Založ si blog

Detva a play-off? Zrejme neskorý, no sympatický a nádejný progres

Hokejisti Detvy majú momentálne najlepšiu formu v Tisportlige. Nováčik ťahá šnúru piatich triumfov, počas ktorej stratil len jediný bod. Aké sú dôvody vzostupu donedávna fackovacieho panáka? Majú pod Poľanou reálnu šancu dohnať veľkú stratu z prvej polovice sezóny a postúpiť do vyraďovačky?

Postup v rovine teórie

Zverenci  (autora výroku o 12-tich hráčoch:) ) Pavla Igríniho strácajú z dna tabuľky na poslednú postupovú pozíciu do play-off 14 bodov, od predposledného Liptovského Mikuláša ich delí 9 bodov.

Keďže v zvyšnom priebehu ligy sa hrá ešte o 27 bodov, matematicky aj teoreticky šanca Detvy stále žije. Z reálneho hľadiska by ale musela na preskočenie Nových Zámkov partia okolo kapitána Jozefa Sládoka vyhrať prakticky všetky zápasy.  A to je pri vyrovnanosti našej najvyššej súťaže veľmi málo pravdepodobné. Veď ani tímom z čela tabuľky sa v tejto sezóne nepodarilo ťahať šnúru 14-tich triumfov po sebe. Dá sa tak povedať, že postup „Medveďov“ do play-off by sa rovnal zázraku.

Vhodné zmeny

Ak by sme sa mali pozrieť na výkonnostný a výsledkový vzostup Detvy, kľúčovým slovom by bola stabilizácia.   Mužstvo tvorené z pár domácich hráčov a väčšiny tzv. „pozberancov“ dokázalo oddeliť zrno od pliev, dať podobe tímu vhodnú tvár a doplniť ho hráčmi, ktorí sa osvedčili ako skutočné posily. 

 Či už je to famózny brankár Matt Hackett alebo známy bitkár Martin Belluš, ktorého 8 bodov v posledných 5 zápasoch ukazuje, že okrem fyzickej hry má v sebe aj hokejové kvality zodpovedajúce  Tisportlige.  Stabilnými oporami mužstva sú aj hráči ako Ščurko, Murček, Videlka, Milý či  Sládok .

Spočiatku sa zlepšenie kvôli nezvládnutým detailom a chýbam premietalo len do tesných prehier a vyrovnanejších priebehov zápasov, no posledné výsledky jasne naznačili, že mužstvo získalo na sebavedomí a naučilo sa vyhrávať.

Potenciál aj záväzok do budúcna

 Bez ohľadu na to, či mu to bude alebo nebude stačiť na spomínaný zázrak, je jedno isté. V malom stredoslovenskom mestečku sa zbavili nálepky tímu, ktorý je v lige len do počtu. V súčasnej forme dokáže Detva zobrať body každému a zamotať tak situáciu na rôznych póloch tabuľky. Pred týždňom sa o tom presvedčila Banská Bystrica. Ani najbližší súperi- Trenčín a Košice, už nebudú brať cestu pod Poľanu ako výlet. Pre atraktivitu a zaujímavosť ligy je to len dobré.

Nováčikovia v rôznych životných oblastiach sa často popália. Je len na nich, či sa z toho poučia a svoje chyby zoberú ako prostriedok na zlepšenie. V Detve to momentálne dokážu a to či z cesty neodbočia, je len na nich.

7 dôvodov postupu Trnavy do skupiny Európskej ligy

31.08.2018

Pred mesiacom by tomu veril len málokto, no teraz je to realita. Futbalisti trnavského Spartaka sa dokázali kvalifikovať do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA. V nasledujúcom článku sa pozrieme viac »

Z vrcholu neprávom na dno. A teraz naspäť

08.08.2018

V lete minulého roku to vyzeralo s pokračovaním kariéry Mateja Tótha veľmi biedne. Najúspešnejší slovenský atlét bol kvôli nezrovnalostiam v biologickom pase podozrievaný z dopingu a úplne viac »

5 najlepších zápasov futbalových MS v Rusku

18.07.2018

Na svetovom šampionáte v Rusku sa počas mesiaca odohralo 64 zápasov. Niektoré bavili viac, niektoré menej, celkovo však učite prevládala prvá spomínaná skupina. Ako diváci sme mohli vidieť viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 55910x
Priemerná čítanosť článkov: 1190x

Autor blogu

Kategórie