Založ si blog

Analýza zápasu HC Košice- HK Nitra (spravodlivý rozdiel triedy)

Šlágrom včerajšieho programu Tipsportligy bol jednoznačne duel v Košiciach, kde domáci privítali Nitru. Tá zvládla dôležitý súboj oveľa lepšie a z metropoly východu si odniesla cenné tri body. Úplne zaslúžene.

Pred zápasom sa čakal vyrovnaný boj,  štatisticky mali navrch Košice, keďže v Steel Aréne prehrali  z posledných 9 zápasov proti Nitre len jeden.  Sila domáceho prostredia, z ktorého v tejto sezóne vydolovala všetky tri body len Banská Bystrica, sa však rozsypala ako domček z karát.

Stará dobrá Nitra je späť

Od sezóny 2012/2013 patria Corgoni do najužšej ligovej špičky.  Odvtedy  vždy získali medailu, trikrát sa dostali do finále, pričom v roku 2016 ho aj vyhrali. V tejto sezóne ale najprv všetko nasvedčovalo ich ústupu z pozícii.  Asi jediným pozitívom bol raketový vzostup dua Krištof-Paulovič, no inak mužstvo príliš často prešľapovalo.

Po príchode Nitre dobre známeho Antonína Stavjaňu, ktorý s mužstvom v roku 2016 získal spomínaný titul, sa však veci zmenili. Krátko pred koučom sa do tímu po dlhšej dobe vrátil Jakub Ručkay a onedlho aj opory z predošlých sezón Marek Slovák s Radoslavom Macíkom.

Kvalita sa začala ukazovať nielen v zábleskoch resp. silnom domácom prostredí, ale v stabilnejšej podobe. Hráči si sadli a začali pravidelne bodovať.  Po troch mesiacoch progresu sa Nitrania dostali vo vyrovnanej konkurencii na prvú priečku. Včerajšok ukázal, že tam nepatria náhodou.  O priebehu včerajšieho zápasu najlepšie svedčí fakt, že domáci počas úvodnej 20-minútovky trafili nitriansku bránu 2-krát(!). V Steel Aréne dominovali Nitrania v základných herných činnostiach- rýchlosti, dôraze,  kvalite defenzívy. Prechod do útoku zdobili priamočiarosť a tlačenie sa do brány. Dôležité boli aj úvodne tri rýchle góly, po ktorých malo mužstvo nahraté a mohlo podnikať  úderné brejky do bezradnej košickej obrany.

Každopádne, súčasná podoba nitrianskeho kádra predstavuje ideálny mix zložený zo 7-mich zámorských hráčov,  dostatočne vyzretých domácich ( Mezei, Slovák, Ručkayovci) aj perspektívnych mladíkov ( Krištof, Paulovič, Šiška).

Košické repete minulej sezóny

Minulá sezóna bola pre Košice z výsledkovej aj hernej stránky katastrofálna a treba priznať, že  včerajší výkon Oceliarov pripomínal a možno aj „prekonal“ jej najhoršie momenty. Dá sa povedať, že išlo o dokonalý kontrast k spomínanej modernej hre Nitry.  Piaty tím tabuľky hral pomaly a kostrbato, bez lepšieho pohybu, agresivity a srdca.  Hrúbky a prepadávania v obrane striedali laxne kazené kombinácie.  Občasné snahy o individuálne presadenie sa od technicky zdatnejších hráčov ( Nagy,Miklík, Šoltés) riešila nitrianska obrana bez najmenších problémov.

Je pravda, že Košičanom  okrem dlhodobo zranených Baču s Matejkom chýbali  aj Spilar, Suja, Kafka a Dudáš, no absencie sa môžu považovať za príčinu pri tesnejšom neúspechu, nie takto výraznom hernom výbuchu. A to už vôbec nie pri mužstve, ktoré má majstrovské ambície a na pomery našej ligy naozaj široký káder. Jednoducho, v  Košiciach sa nad týmto zápasom budú musieť poriadne zamyslieť, lebo podobne chladné výkony vedia odradiť aj tých pravých fanúšikov.

7 dôvodov postupu Trnavy do skupiny Európskej ligy

31.08.2018

Pred mesiacom by tomu veril len málokto, no teraz je to realita. Futbalisti trnavského Spartaka sa dokázali kvalifikovať do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA. V nasledujúcom článku sa pozrieme viac »

Z vrcholu neprávom na dno. A teraz naspäť

08.08.2018

V lete minulého roku to vyzeralo s pokračovaním kariéry Mateja Tótha veľmi biedne. Najúspešnejší slovenský atlét bol kvôli nezrovnalostiam v biologickom pase podozrievaný z dopingu a úplne viac »

5 najlepších zápasov futbalových MS v Rusku

18.07.2018

Na svetovom šampionáte v Rusku sa počas mesiaca odohralo 64 zápasov. Niektoré bavili viac, niektoré menej, celkovo však učite prevládala prvá spomínaná skupina. Ako diváci sme mohli vidieť viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 55913x
Priemerná čítanosť článkov: 1190x

Autor blogu

Kategórie