Založ si blog

Analýza zápasu HC Košice- HK Nitra (spravodlivý rozdiel triedy)

Šlágrom včerajšieho programu Tipsportligy bol jednoznačne duel v Košiciach, kde domáci privítali Nitru. Tá zvládla dôležitý súboj oveľa lepšie a z metropoly východu si odniesla cenné tri body. Úplne zaslúžene.

Pred zápasom sa čakal vyrovnaný boj,  štatisticky mali navrch Košice, keďže v Steel Aréne prehrali  z posledných 9 zápasov proti Nitre len jeden.  Sila domáceho prostredia, z ktorého v tejto sezóne vydolovala všetky tri body len Banská Bystrica, sa však rozsypala ako domček z karát.

Stará dobrá Nitra je späť

Od sezóny 2012/2013 patria Corgoni do najužšej ligovej špičky.  Odvtedy  vždy získali medailu, trikrát sa dostali do finále, pričom v roku 2016 ho aj vyhrali. V tejto sezóne ale najprv všetko nasvedčovalo ich ústupu z pozícii.  Asi jediným pozitívom bol raketový vzostup dua Krištof-Paulovič, no inak mužstvo príliš často prešľapovalo.

Po príchode Nitre dobre známeho Antonína Stavjaňu, ktorý s mužstvom v roku 2016 získal spomínaný titul, sa však veci zmenili. Krátko pred koučom sa do tímu po dlhšej dobe vrátil Jakub Ručkay a onedlho aj opory z predošlých sezón Marek Slovák s Radoslavom Macíkom.

Kvalita sa začala ukazovať nielen v zábleskoch resp. silnom domácom prostredí, ale v stabilnejšej podobe. Hráči si sadli a začali pravidelne bodovať.  Po troch mesiacoch progresu sa Nitrania dostali vo vyrovnanej konkurencii na prvú priečku. Včerajšok ukázal, že tam nepatria náhodou.  O priebehu včerajšieho zápasu najlepšie svedčí fakt, že domáci počas úvodnej 20-minútovky trafili nitriansku bránu 2-krát(!). V Steel Aréne dominovali Nitrania v základných herných činnostiach- rýchlosti, dôraze,  kvalite defenzívy. Prechod do útoku zdobili priamočiarosť a tlačenie sa do brány. Dôležité boli aj úvodne tri rýchle góly, po ktorých malo mužstvo nahraté a mohlo podnikať  úderné brejky do bezradnej košickej obrany.

Každopádne, súčasná podoba nitrianskeho kádra predstavuje ideálny mix zložený zo 7-mich zámorských hráčov,  dostatočne vyzretých domácich ( Mezei, Slovák, Ručkayovci) aj perspektívnych mladíkov ( Krištof, Paulovič, Šiška).

Košické repete minulej sezóny

Minulá sezóna bola pre Košice z výsledkovej aj hernej stránky katastrofálna a treba priznať, že  včerajší výkon Oceliarov pripomínal a možno aj „prekonal“ jej najhoršie momenty. Dá sa povedať, že išlo o dokonalý kontrast k spomínanej modernej hre Nitry.  Piaty tím tabuľky hral pomaly a kostrbato, bez lepšieho pohybu, agresivity a srdca.  Hrúbky a prepadávania v obrane striedali laxne kazené kombinácie.  Občasné snahy o individuálne presadenie sa od technicky zdatnejších hráčov ( Nagy,Miklík, Šoltés) riešila nitrianska obrana bez najmenších problémov.

Je pravda, že Košičanom  okrem dlhodobo zranených Baču s Matejkom chýbali  aj Spilar, Suja, Kafka a Dudáš, no absencie sa môžu považovať za príčinu pri tesnejšom neúspechu, nie takto výraznom hernom výbuchu. A to už vôbec nie pri mužstve, ktoré má majstrovské ambície a na pomery našej ligy naozaj široký káder. Jednoducho, v  Košiciach sa nad týmto zápasom budú musieť poriadne zamyslieť, lebo podobne chladné výkony vedia odradiť aj tých pravých fanúšikov.

5 pozitív, ktoré naši hokejisti ukázali na MS

17.05.2018

Po článku, v ktorom som sa zameral na dôvody nášho opätovného nepostupu do štvrťfinále, preladíme na príjemnejšiu tému. V Kodani sme totiž ukázali aj veci, s ktorými môžeme byť spokojní viac »

5 dôvodov, prečo naši hokejisti nepostúpili na MS do štvrťfinále

17.05.2018

Slovenskí hokejisti ani po 5-krát v rade nedokázali na MS postúpiť medzi najlepšiu osmičku. V Kodani síce na rozdiel od minulého ročníka nesklamali- hrali na hranici svojich možností, ukázali viac »

Viac takýchto výkonov

13.05.2018

Málokedy sa stane, aby sme po prehre našich hokejistov našli na internete reakcie ako: „Ďakujeme chlapci!“. Včera však boli jednoznačne opodstatnené. Zverenci Craiga Ramseyho totiž odohrali viac »

nemecko Freiburg súd

V Drážďanoch po náleze bomby z vojny evakuovali 8 700 ľudí

23.05.2018 10:44

Britská letecká bomba sa našla v utorok popoludní pri stavebných prácach necelé dva kilometre severozápadne od hlavnej stanice.

nehoda

Ukázali video z nehody, pri ktorej zahynulo deväť ľudí. Urobil ho vodič, ktorý sa venoval četovaniu

23.05.2018 10:43

Rumunské webové servery zverejnili videozáznam, ktorý v utorok pri zrážke s protiidúcim nákladným autom v Maďarsku natočil sám vodič rumunského mikrobusu.

Francúzsko, migranti, Paríž

Francúzska polícia zlikviduje táboriská migrantov v Paríži

23.05.2018 10:27

Francúzsky minister vnútra nariadil polícii, aby v dohľadnom čase v Paríži pristúpila k likvidácii ilegálnych táborísk, v ktorých žije asi 2300 migrantov.

okresny sud bratislava, krajsky sud v bratislave

Pojednávanie s mužom v kauze fekálnych útokov sa opäť nekonalo

23.05.2018 10:13

Krajský súd opäť odročil verejné zasadnutie - odvolacie konanie vo veci Martina Macka, ktorého prokurátor obžaloval v prípade útokov močom či exkrementmi na ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 46437x
Priemerná čítanosť článkov: 1106x

Autor blogu

Kategórie