Založ si blog

Sto rokov za opicami alebo na ligovom hokeji?

Asi každý hokejový fanúšik zaregistroval incidenty v závere včerajšieho šlágra medzi  trenčianskou Duklou a Košicami. Dnes sa dokonca vedenie Oceliarov rozhodlo napísať oficiálnu sťažnosť voči nielen poslednému zápasu, ale celkovo  rozhodnutiu arbitrov v tejto sezóne. V tomto článku sa však chcem prioritne venovať niečomu inému.

A to k prepojeniu medzi tribúnami a ľadom. Na túto tému som napísal blog aj nedávno, no v inej súvislosti.  Na štadiónoch totiž nejde len o klubizmus, ale samozrejme aj o bezpečnosť a určitú úroveň. Iba v prípade progresu,  čo sa týchto stránok týka, sa dá posúvať ďalej aj celkovo.

Včerajší zápas v Trenčíne bol po celý čas vypätý. To je v poriadku. Zápasy rivalov a tabuľkových susedov by mali mať náboj, šťavu  a svoj príbeh.  Keď sa to spojí s hernou kvalitou a dostatočným nasadením, vznikne z toho kvalitné hokejové predstavenie.  Tak tomu bolo aj včera.   Problém ale spočíva v tom, že na trenčianskom zimáku sa  udiali aj veci, ktoré na štadióny rozhodne nepatria a ktoré treba rázne riešiť.   Pri vylúčení domáceho Starostu v závere zápasu diváci zahádzali ľad aj košickú lavičku rôznymi predmetmi.  Hosťujúceho asistenta Romana Šimíčka navyše obliali pivom.

Nech už je zápas akokoľvek vypätý a dôležitý,  podobné situácie sa stávať nesmú.  Čakať zmenu od ľudí na štýl, že by sa každý stal dostatočne kultúrnym a inteligentným a na ľad nič nehodil, by bolo naivné.  To je prakticky nemožné.  Možné je ale  vyriešiť to profesionálnymi krokmi, ktoré tomu zamedzia.                                                                                                                                                                                     V tomto článku nechcem obhajovať Košice, keďže mi ide o princíp problému. Steel Aréna je však jediným ligovým štadiónom , ktorý navštevujem a tak prirodzene viem, ako to tam funguje.  Už pri vstupe na štadión vás poriadne skontrolujú, pričom na svoje miesta sa s vecami z bufetu nedostanete.  Žiadne pivo tak lietať na striedačku nemôže.  Aj keď veľa incidentov som v Steelke nezažil, som presvedčený, že v podobe či už usporiadateľov, alebo aj polície je pripravená rýchla reakcia.  Možno aj preto sa v dramatickom závere veľmi nervózneho zápasu Košíc s Banskou Bystricou spred vyše mesiaca okrem nadávok z tribúny nič nestalo.

Podľa môjho názoru patrí oblievanie pivom  na úroveň poslednej cenovej skupiny.  Zároveň si však myslím, že je to ľahko kontrolovateľné. Nejde o žiaden nevyriešiteľný rébus. Preto dúfam, že sa včerajšok premietne do istých sankcií. A tie budú viesť k profesionálnym riešeniam klubov pri organizácii zápasov.  Perspektívne sa posúvajúcu ligu si predsa nemôžeme nechať kaziť podobnými hlúposťami:).

Detva a play-off? Zrejme neskorý, no sympatický a nádejný progres

08.02.2018

Hokejisti Detvy majú momentálne najlepšiu formu v Tisportlige. Nováčik ťahá šnúru piatich triumfov, počas ktorej stratil len jediný bod. Aké sú dôvody vzostupu donedávna fackovacieho panáka? viac »

Analýza zápasu HC Košice- HK Nitra (spravodlivý rozdiel triedy)

05.02.2018

Šlágrom včerajšieho programu Tipsportligy bol jednoznačne duel v Košiciach, kde domáci privítali Nitru. Tá zvládla dôležitý súboj oveľa lepšie a z metropoly východu si odniesla cenné viac »

Pohľad na atmosféru na slovenských hokejových štadiónoch alebo fandím, len keď sa darí

20.01.2018

Ako športový nadšenec zo Zemplína, ktorý si z rôznych dôvodov nechal ujsť prvý zápas hokejovej Dukly Michalovce na zrekonštruovanom štadióne, som pri tom druhom už nemohol urobiť rovnakú viac »

SNS: Výsledky volieb do VÚC

Dvojjazyčné tabule? Sme prekvapení, tvrdia národniari, v koalícii sa o tom nehovorilo

18.02.2018 10:50

SNS sa bude podľa prvého podpredsedu strany Antona Hrnka zaoberať umiestňovaním dopravných značiek v maďarčine pri slovenských cestách.

Lagardeová

Šéfke MMF neprekáža Európsky menový fond

18.02.2018 10:22

Šéfka MMF Christine Lagardeová nemá žiadne námietky voči plánom na premenu eurovalu na Európsky menový fond.

Lucia Žitňanská

Koalícia sa vyberie pri preukazovaní pôvodu majetku inou cestou, sľubuje Žitňanská

18.02.2018 10:20

Ústavný zákon o preukazovaní pôvodu majetku sa súčasnej vláde zrejme nepodarí prijať. Naznačila to ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

fishing, phishing, hacker, mobil, počítačová kriminalita, počítač,

Nálepku zahraničný agent musí v USA používať ďalšie ruské médium

18.02.2018 09:37

Ruská mediálna firma RIA Global sa v Spojených štátoch zaregistrovala ako zahraničný agent. Oznámilo to vo Washingtone ministerstvo spravodlivosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 41232x
Priemerná čítanosť článkov: 1085x

Autor blogu

Kategórie