Založ si blog

Sto rokov za opicami alebo na ligovom hokeji?

Asi každý hokejový fanúšik zaregistroval incidenty v závere včerajšieho šlágra medzi  trenčianskou Duklou a Košicami. Dnes sa dokonca vedenie Oceliarov rozhodlo napísať oficiálnu sťažnosť voči nielen poslednému zápasu, ale celkovo  rozhodnutiu arbitrov v tejto sezóne. V tomto článku sa však chcem prioritne venovať niečomu inému.

A to k prepojeniu medzi tribúnami a ľadom. Na túto tému som napísal blog aj nedávno, no v inej súvislosti.  Na štadiónoch totiž nejde len o klubizmus, ale samozrejme aj o bezpečnosť a určitú úroveň. Iba v prípade progresu,  čo sa týchto stránok týka, sa dá posúvať ďalej aj celkovo.

Včerajší zápas v Trenčíne bol po celý čas vypätý. To je v poriadku. Zápasy rivalov a tabuľkových susedov by mali mať náboj, šťavu  a svoj príbeh.  Keď sa to spojí s hernou kvalitou a dostatočným nasadením, vznikne z toho kvalitné hokejové predstavenie.  Tak tomu bolo aj včera.   Problém ale spočíva v tom, že na trenčianskom zimáku sa  udiali aj veci, ktoré na štadióny rozhodne nepatria a ktoré treba rázne riešiť.   Pri vylúčení domáceho Starostu v závere zápasu diváci zahádzali ľad aj košickú lavičku rôznymi predmetmi.  Hosťujúceho asistenta Romana Šimíčka navyše obliali pivom.

Nech už je zápas akokoľvek vypätý a dôležitý,  podobné situácie sa stávať nesmú.  Čakať zmenu od ľudí na štýl, že by sa každý stal dostatočne kultúrnym a inteligentným a na ľad nič nehodil, by bolo naivné.  To je prakticky nemožné.  Možné je ale  vyriešiť to profesionálnymi krokmi, ktoré tomu zamedzia.                                                                                                                                                                                     V tomto článku nechcem obhajovať Košice, keďže mi ide o princíp problému. Steel Aréna je však jediným ligovým štadiónom , ktorý navštevujem a tak prirodzene viem, ako to tam funguje.  Už pri vstupe na štadión vás poriadne skontrolujú, pričom na svoje miesta sa s vecami z bufetu nedostanete.  Žiadne pivo tak lietať na striedačku nemôže.  Aj keď veľa incidentov som v Steelke nezažil, som presvedčený, že v podobe či už usporiadateľov, alebo aj polície je pripravená rýchla reakcia.  Možno aj preto sa v dramatickom závere veľmi nervózneho zápasu Košíc s Banskou Bystricou spred vyše mesiaca okrem nadávok z tribúny nič nestalo.

Podľa môjho názoru patrí oblievanie pivom  na úroveň poslednej cenovej skupiny.  Zároveň si však myslím, že je to ľahko kontrolovateľné. Nejde o žiaden nevyriešiteľný rébus. Preto dúfam, že sa včerajšok premietne do istých sankcií. A tie budú viesť k profesionálnym riešeniam klubov pri organizácii zápasov.  Perspektívne sa posúvajúcu ligu si predsa nemôžeme nechať kaziť podobnými hlúposťami:).

5 pozitív, ktoré naši hokejisti ukázali na MS

17.05.2018

Po článku, v ktorom som sa zameral na dôvody nášho opätovného nepostupu do štvrťfinále, preladíme na príjemnejšiu tému. V Kodani sme totiž ukázali aj veci, s ktorými môžeme byť spokojní viac »

5 dôvodov, prečo naši hokejisti nepostúpili na MS do štvrťfinále

17.05.2018

Slovenskí hokejisti ani po 5-krát v rade nedokázali na MS postúpiť medzi najlepšiu osmičku. V Kodani síce na rozdiel od minulého ročníka nesklamali- hrali na hranici svojich možností, ukázali viac »

Viac takýchto výkonov

13.05.2018

Málokedy sa stane, aby sme po prehre našich hokejistov našli na internete reakcie ako: „Ďakujeme chlapci!“. Včera však boli jednoznačne opodstatnené. Zverenci Craiga Ramseyho totiž odohrali viac »

nemecko Freiburg súd

V Drážďanoch po náleze bomby z vojny evakuovali 8 700 ľudí

23.05.2018 10:44

Britská letecká bomba sa našla v utorok popoludní pri stavebných prácach necelé dva kilometre severozápadne od hlavnej stanice.

nehoda

Ukázali video z nehody, pri ktorej zahynulo deväť ľudí. Urobil ho vodič, ktorý sa venoval četovaniu

23.05.2018 10:43

Rumunské webové servery zverejnili videozáznam, ktorý v utorok pri zrážke s protiidúcim nákladným autom v Maďarsku natočil sám vodič rumunského mikrobusu.

Francúzsko, migranti, Paríž

Francúzska polícia zlikviduje táboriská migrantov v Paríži

23.05.2018 10:27

Francúzsky minister vnútra nariadil polícii, aby v dohľadnom čase v Paríži pristúpila k likvidácii ilegálnych táborísk, v ktorých žije asi 2300 migrantov.

okresny sud bratislava, krajsky sud v bratislave

Pojednávanie s mužom v kauze fekálnych útokov sa opäť nekonalo

23.05.2018 10:13

Krajský súd opäť odročil verejné zasadnutie - odvolacie konanie vo veci Martina Macka, ktorého prokurátor obžaloval v prípade útokov močom či exkrementmi na ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 46438x
Priemerná čítanosť článkov: 1106x

Autor blogu

Kategórie