Založ si blog

Sto rokov za opicami alebo na ligovom hokeji?

Asi každý hokejový fanúšik zaregistroval incidenty v závere včerajšieho šlágra medzi  trenčianskou Duklou a Košicami. Dnes sa dokonca vedenie Oceliarov rozhodlo napísať oficiálnu sťažnosť voči nielen poslednému zápasu, ale celkovo  rozhodnutiu arbitrov v tejto sezóne. V tomto článku sa však chcem prioritne venovať niečomu inému.

A to k prepojeniu medzi tribúnami a ľadom. Na túto tému som napísal blog aj nedávno, no v inej súvislosti.  Na štadiónoch totiž nejde len o klubizmus, ale samozrejme aj o bezpečnosť a určitú úroveň. Iba v prípade progresu,  čo sa týchto stránok týka, sa dá posúvať ďalej aj celkovo.

Včerajší zápas v Trenčíne bol po celý čas vypätý. To je v poriadku. Zápasy rivalov a tabuľkových susedov by mali mať náboj, šťavu  a svoj príbeh.  Keď sa to spojí s hernou kvalitou a dostatočným nasadením, vznikne z toho kvalitné hokejové predstavenie.  Tak tomu bolo aj včera.   Problém ale spočíva v tom, že na trenčianskom zimáku sa  udiali aj veci, ktoré na štadióny rozhodne nepatria a ktoré treba rázne riešiť.   Pri vylúčení domáceho Starostu v závere zápasu diváci zahádzali ľad aj košickú lavičku rôznymi predmetmi.  Hosťujúceho asistenta Romana Šimíčka navyše obliali pivom.

Nech už je zápas akokoľvek vypätý a dôležitý,  podobné situácie sa stávať nesmú.  Čakať zmenu od ľudí na štýl, že by sa každý stal dostatočne kultúrnym a inteligentným a na ľad nič nehodil, by bolo naivné.  To je prakticky nemožné.  Možné je ale  vyriešiť to profesionálnymi krokmi, ktoré tomu zamedzia.                                                                                                                                                                                     V tomto článku nechcem obhajovať Košice, keďže mi ide o princíp problému. Steel Aréna je však jediným ligovým štadiónom , ktorý navštevujem a tak prirodzene viem, ako to tam funguje.  Už pri vstupe na štadión vás poriadne skontrolujú, pričom na svoje miesta sa s vecami z bufetu nedostanete.  Žiadne pivo tak lietať na striedačku nemôže.  Aj keď veľa incidentov som v Steelke nezažil, som presvedčený, že v podobe či už usporiadateľov, alebo aj polície je pripravená rýchla reakcia.  Možno aj preto sa v dramatickom závere veľmi nervózneho zápasu Košíc s Banskou Bystricou spred vyše mesiaca okrem nadávok z tribúny nič nestalo.

Podľa môjho názoru patrí oblievanie pivom  na úroveň poslednej cenovej skupiny.  Zároveň si však myslím, že je to ľahko kontrolovateľné. Nejde o žiaden nevyriešiteľný rébus. Preto dúfam, že sa včerajšok premietne do istých sankcií. A tie budú viesť k profesionálnym riešeniam klubov pri organizácii zápasov.  Perspektívne sa posúvajúcu ligu si predsa nemôžeme nechať kaziť podobnými hlúposťami:).

5 možností pre Real Madrid, ako nahradiť Cristiana Ronalda

10.07.2018

To, čo by sa prednedávnom zdalo ako nereálna špekulácia, sa dnes stalo realitou. Cristiano Ronaldo po 9 rokoch opustil Real Madrid, ktorý vymenil za turínsky Juventus. Na 99 % je tak jasné, že viac »

5 pozitív, ktoré naši hokejisti ukázali na MS

17.05.2018

Po článku, v ktorom som sa zameral na dôvody nášho opätovného nepostupu do štvrťfinále, preladíme na príjemnejšiu tému. V Kodani sme totiž ukázali aj veci, s ktorými môžeme byť spokojní viac »

5 dôvodov, prečo naši hokejisti nepostúpili na MS do štvrťfinále

17.05.2018

Slovenskí hokejisti ani po 5-krát v rade nedokázali na MS postúpiť medzi najlepšiu osmičku. V Kodani síce na rozdiel od minulého ročníka nesklamali- hrali na hranici svojich možností, ukázali viac »

peniaze, internet, banking, klávesnica, počítač, kalkulačka, odvody, dane

Zaviedli voči nám odvetné clá, sťažujú sa USA vo WTO

16.07.2018 23:37

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa podáva v rámci Svetovej obchodnej organizácie (WTO) námietku proti odvetným opatreniam iných štátov.

Maria butina

Američania zaktli ruskú občianku a obvinili ju ako agentku Moskvy

16.07.2018 22:59

Americké ministerstvo spravodlivosti ženu identifikovalo ako Mariu Butinovú.

Dan Coats

Tajné služby USA trvajú na závere, že Rusko podkopávalo voľby

16.07.2018 22:28

Dan Coats uviedol, že americké rozviedky budú naďalej poskytovať pravdivé a objektívne spravodajské hodnotenia.

andrej babiš

Po Malej Krčál. Ďalší člen Babišovej vlády má na krku plagiátorstvo

16.07.2018 21:59

Minister Petr Krčál v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na Inštitúte medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 48922x
Priemerná čítanosť článkov: 1138x

Autor blogu

Kategórie