Založ si blog

Sto rokov za opicami alebo na ligovom hokeji?

Asi každý hokejový fanúšik zaregistroval incidenty v závere včerajšieho šlágra medzi  trenčianskou Duklou a Košicami. Dnes sa dokonca vedenie Oceliarov rozhodlo napísať oficiálnu sťažnosť voči nielen poslednému zápasu, ale celkovo  rozhodnutiu arbitrov v tejto sezóne. V tomto článku sa však chcem prioritne venovať niečomu inému.

A to k prepojeniu medzi tribúnami a ľadom. Na túto tému som napísal blog aj nedávno, no v inej súvislosti.  Na štadiónoch totiž nejde len o klubizmus, ale samozrejme aj o bezpečnosť a určitú úroveň. Iba v prípade progresu,  čo sa týchto stránok týka, sa dá posúvať ďalej aj celkovo.

Včerajší zápas v Trenčíne bol po celý čas vypätý. To je v poriadku. Zápasy rivalov a tabuľkových susedov by mali mať náboj, šťavu  a svoj príbeh.  Keď sa to spojí s hernou kvalitou a dostatočným nasadením, vznikne z toho kvalitné hokejové predstavenie.  Tak tomu bolo aj včera.   Problém ale spočíva v tom, že na trenčianskom zimáku sa  udiali aj veci, ktoré na štadióny rozhodne nepatria a ktoré treba rázne riešiť.   Pri vylúčení domáceho Starostu v závere zápasu diváci zahádzali ľad aj košickú lavičku rôznymi predmetmi.  Hosťujúceho asistenta Romana Šimíčka navyše obliali pivom.

Nech už je zápas akokoľvek vypätý a dôležitý,  podobné situácie sa stávať nesmú.  Čakať zmenu od ľudí na štýl, že by sa každý stal dostatočne kultúrnym a inteligentným a na ľad nič nehodil, by bolo naivné.  To je prakticky nemožné.  Možné je ale  vyriešiť to profesionálnymi krokmi, ktoré tomu zamedzia.                                                                                                                                                                                     V tomto článku nechcem obhajovať Košice, keďže mi ide o princíp problému. Steel Aréna je však jediným ligovým štadiónom , ktorý navštevujem a tak prirodzene viem, ako to tam funguje.  Už pri vstupe na štadión vás poriadne skontrolujú, pričom na svoje miesta sa s vecami z bufetu nedostanete.  Žiadne pivo tak lietať na striedačku nemôže.  Aj keď veľa incidentov som v Steelke nezažil, som presvedčený, že v podobe či už usporiadateľov, alebo aj polície je pripravená rýchla reakcia.  Možno aj preto sa v dramatickom závere veľmi nervózneho zápasu Košíc s Banskou Bystricou spred vyše mesiaca okrem nadávok z tribúny nič nestalo.

Podľa môjho názoru patrí oblievanie pivom  na úroveň poslednej cenovej skupiny.  Zároveň si však myslím, že je to ľahko kontrolovateľné. Nejde o žiaden nevyriešiteľný rébus. Preto dúfam, že sa včerajšok premietne do istých sankcií. A tie budú viesť k profesionálnym riešeniam klubov pri organizácii zápasov.  Perspektívne sa posúvajúcu ligu si predsa nemôžeme nechať kaziť podobnými hlúposťami:).

7 dôvodov postupu Trnavy do skupiny Európskej ligy

31.08.2018

Pred mesiacom by tomu veril len málokto, no teraz je to realita. Futbalisti trnavského Spartaka sa dokázali kvalifikovať do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA. V nasledujúcom článku sa pozrieme viac »

Z vrcholu neprávom na dno. A teraz naspäť

08.08.2018

V lete minulého roku to vyzeralo s pokračovaním kariéry Mateja Tótha veľmi biedne. Najúspešnejší slovenský atlét bol kvôli nezrovnalostiam v biologickom pase podozrievaný z dopingu a úplne viac »

5 najlepších zápasov futbalových MS v Rusku

18.07.2018

Na svetovom šampionáte v Rusku sa počas mesiaca odohralo 64 zápasov. Niektoré bavili viac, niektoré menej, celkovo však učite prevládala prvá spomínaná skupina. Ako diváci sme mohli vidieť viac »

Kim Čong-un

Kim Čong-un sa pochválil novou strategickou zbraňou

16.11.2018 01:27

Severokórejské štátné médiá informovali, že armáda pod dohľadom vodcu Kim Čong-una úspešne otestovala novú technologicky vyspelú strategickú zbraň.

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 58277x
Priemerná čítanosť článkov: 1240x

Autor blogu

Kategórie